WordPress Pop-Up Re...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

WordPress Pop-Up Reklam Virüsü

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Beğeni
972 Görüntüleme
aktuelurunler
(@aktuelurunler)
Gönderiler: 4
Aktif üye
Konuyu başlatan
 


WordPress Pop-Up Reklam Virüsü

Herkese merhabalar WordPress tabanlı sitelere w@rez wordpress eklentilerinden, temalarından çok kolay bir şekilde reklam virüsü bulaşabiliyor. Bu yazımızda pop-up reklam virüsü temizleme hakkında tamamen kesin çözüm vereceğiz…

WordPress reklam virüsü, yüklediğiniz eklentilerden veya temalardan kaynaklı olmasıyla birlikte sitenizin başkaları tarafından da eklenebiliyor. WordPress tabanlı sitenizde bulunan  WordPress pop-up reklam virüsü sitenize bir kere bulaşıyor, ardından tema dosyalarının içinde bulunan function.phpdosyasının içerisine ve wp-includes klasörünün içine wp-tmp.php ve wp-vcd.php olarak kendini kopyalıyor. Böylece temanızı değiştirseniz de kullandığınız eklentileri kaldırsanız da bu virüs hiçbir şekilde kalkmayacaktır.
Pop-Up Reklamı Temizleme Nasıl Yapılır?
Sitenizde bulunan bu illet virüsten kurtulmanız oldukça basit… Öncelikle FTP’ye yada CPanel aracılığıyla dosyalarınıza erişim sağlayın. Ardından public_html > /wp-includes   dosyasına girip wp-tmp.php ve wp-vcd.php dosyalarını klasörden silin. Ve son olarak da public_html > wp-includes > themes > temanız > functions.php dosyasına girin ve aşağıdaki verdiğim kodu tamamen dosyanın içinden silin. (dosyanın yedeğini almayı unutmayın)

Not: Aşağıdaki kodlar herkeste farklılık gösterebilir.

Kodları ekleyemedim siteden kodları kopyalayabilirsiniz. WordPress Pop-Up Reklam Virüsü

 
Gönderildi : 2018-09-25 20:08
(@oguz)
Gönderiler: 490
Asil Üye
 

Teşekkürler

 
Gönderildi : 2018-10-09 14:38
Paylaş: