Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

[Sabit] Asus Nedir ?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,391 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 490
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

ASUSTeK Computer Inc.1989 yılında kurulmuş Tayvan merkezli bir bilgisayar ve donanım üreticisi. Dizüstü BilgisayarAnakartCep telefonuLCD PanelEkran Kartı gibi geniş bir üretim ağına sahip olan şirket özellikle son dönemde ürettiği dizüstü bilgisayarlarla adından söz ettirir hale gelmiştir. Kaliteyi, teknolojiyi ve sağlamlığı ön plana çıkarmayı amaçlayan şirket bunu sloganına da yansıtmış ve bu doğrultuda satış yapmaya devam etmektedir. 

Şirketin eski sloganı "Inspiring Innovation. Persistent Perfection."yani "İlham Verici Yenilik. 

Kalıcı Mükemmellik." iken, yeni sloganı ise "In Search of Incredible."yani " İnanılmazın Arayışında"'dır.

İsminin kaynağı[değiştir | kaynağı değiştir]

Asus ismi, Yunan mitolojisine göre bilim ve sanatın ilham kaynağı olduğuna inanılan ve kanatlı bir at olan “Pegasus”un son dört harfinden gelmektedir. Pazara sunduğu ürünlerde kalitesinin yeniliğinin, gücünün ve yaratıcılığının üst düzeyde olduğunu bu varlık ile sembolize etmektedir.

ASUS 2005 yılında toplam 50 milyon anakart ihraç etmiştir. Bu 2005 yılında her üç kişisel bilgisayardan birinin ASUS marka anakart kullandığı anlamına gelmektedir.

ASUS anakartın yanı sıra,ekran kartıLCD panelkasaUMPCsoğutucudizüstü bilgisayari, akıllı telefon[3] alanlarında da ürünler sunmaktadır. Bunu son dönemde ürettiği Asus N serisi ile göstermiştir.

Son dönemlerde şirket Asus FonepadAsus Zen UIAsus ZenFoneAsus PadFoneAsus v70 gibi markaları ile akıllı telefon sektörüne de dahil olmuştur.

ASUS ayrıca oyun bilgisayarları da üretmektedir. ASUS ROG TYTAN serisi kasalar 4.2 GHz'e kadar ulaşan 6 çekirdekli Intel işlemcileri, 4GB GTX serisi ekran kartları, 10 adet soğutma fanı, ASUS'un ürettiği en iyi anakartları ve üretilen en son teknolojileri kullanmaktadır. Şu anda piyasaya sunulmuş en güçlü oyun bilgisayarıdır. Ayrıca G75 serisi oyun dizüstü bilgisayarları da mevcuttur.
ASUS G75 dizüstü bilgisayarları alüminyumdan yapılmıştır. İki adet fana sahiptir ve oyunları 3D olarak oynamak mümkündür.

(kaynak :  https://tr.wikipedia.org/wiki/Asus)

 
Gönderildi : 2018-10-16 19:52
Paylaş: